BAŁAGAN – czy przedwyborczy?

Kiedy pisałam post nt. tajnych okręgów nie sądziłam, że chodzi o ukrycie takiego bajzlu.

Faktem jest, że artykuł odniósł swój skutek, ponieważ dwie zasadnicze uchwały, ujrzały światło dzienne i zostały udostępnione w biuletynie informacji publicznej już następnego dnia.

Jednak kiedy zapoznałam się z załącznikiem stanowiącym tabelaryczny podział Gminy Duszniki na okręgi wyborcze, zaniemówiłam (spokojnie! Tylko przez chwilę oczywiście).

Takiego misz-maszu to się zupełnie nie spodziewałam, nie wiem kto przygotowywał projekt uchwały, ale przemieszane są nie tylko ulice danej miejscowości w różnych okręgach: w Podrzewiu wpisano ulice których nie ma, a znajdują się de facto w Grzebienisku, dodatkowo znalazły się w podjętym akcie ulice, których w ogóle wcześniej nie odnotowano.

Coś tam autor na pewno miał na myśli, ale co?…

A teraz DO RZECZY, jak przedstawiono nam propozycje podziału Gminy na okręgi wyborcze:

W projekcie było: w okręgu nr 1 Duszniki ulica Storczykowa – w uchwale właściwej jest już w okręgu nr 4 Duszniki

W projekcie było: w okręgu nr 7 Podrzewie ulice: Lawendowa i Osiedlowa – w uchwale właściwejw okręgu nr 6 Podrzewie

W projekcie było: w okręgu nr 7 Podrzewie  ulice: Cicha, Jałowcowa i Miodowa – w uchwale właściwejw okręgu nr 11 Grzebienisko ( jak na moje oko to się przeniosły dość daleko)

Poza wyżej wymienionym zamieszaniem, cudownie odnalazły się brakujące ulice, które w ogóle w projekcie nie zostały ujęte, mianowicie: Świerkowa, Akacjowa, Dębowa, Jodłowa i Jesionowa – w uchwale właściwej dopisane w okręgu nr 11 Grzebienisko.

Ciekawe czy fakt wprowadzenia autopoprawki wynikał jedynie – jak to w ostatnich miesiącach stało się regułą – ze względu na LARUM mieszkańców?

Czy bez kontroli lokalnie aktywnych osób i podpowiadania, nie da się precyzyjnie przygotować tak ważnego aktu?

Wnioski pozostawiam Państwu… chociaż proponuję sprawdzić, czy aby na pewno tym razem żadna z ulic przez omyłkę pisarską nie została ominięta…

Share Button