Rada Gminy Duszniki – Pilne korepetycje

Wychodzi nieumiejętność liczenia, czy brak doświadczenia w prowadzeniu sesji.

Cóż, kiedy Radnym Seniorem był Marian Kaźmierowski takie sytuacje się nie zdarzały.

A teraz DO RZECZY

Dzisiaj odbyła się I sesja nowej kadencji Rady Gminy Duszniki, nowa…. To szumnie brzmi…

Radnym Seniorem prowadzącym posiedzenie do czasu wyboru przewodniczącego Rady, był Ireneusz Tylkowski.

Nie będę się rozwodzić nad szczegółami – a byłoby nad czym – jednak przeprowadzanie głosowań, to już kwestia istotna.

Tak więc, przewijam „taśmy prawdy” i co widzę:

Realizując punkt porządku obrad, w którym to wybrana zostaje komisja skrutacyjna, nasz radny senior liczy podniesione w głosowaniu ręce radnych i twierdzi, że za kandydaturą p. Wiesławy Woźniak opowiedziało się 14 radnych (16,37 min nagrania – można sprawdzić)

Tymczasem trzech radnych, w tym sam Ireneusz Tylkowski, nie brało udziału w głosowaniu (nie wiadomo czy byli przeciwni, czy się wstrzymali, ponieważ radny senior zapomniał zapytać).

Cóż, radni: Tomasz Ćwian, Wiesława Woźniak i Ireneusz Tylkowski nie zagłosowali, więc jakim to cudem 14 radnych (na 15 w składzie) było „za” tą kandydaturą?????

Rachunek jest prosty 15 obecnych radnych – 3 nie głosujących = 12 radnych „za”

Nota bene kandydatura Pawła Henicza także nie pozyskała akceptacji 14 radnych (mimo że Senior tak orzekł – 16,21 minuta nagrania). W przypadku tego radnego 5 radnych nie podniosło ręki „za” w tym oczywiście Senior Ireneusz Tylkowski. Łatwo więc wyliczyć, że głosowało jedynie 10 radnych.

A tak zupełnie na marginesie, nie wiadomo dlaczego Ireneusz Tylkowski liczył swój głos, skoro w żadnym z przeprowadzonych przez siebie głosowań nie uczestniczył.

Ot to ci zagwozdka….

Śmieszny lub żałosny (jak kto woli) jest natomiast fakt, że powtarzano głosowanie nad propozycją członków komisji skrutacyjnej, z uwagi na równą ilość (czyli rzekome 14 „za”- co potwierdziła osobiście Pani Sekretarz) oddanych głosów na kandydaturę: radnej Woźniak i radnego Henicza.

Hmm czy według obecnych dusznickich standardów: 12 = 10 ??!!

Jedno jest pewne, teraz już nic nie zamiecie się pod dywan, kamery będą!!! chociaż Wójt Roman Boguś i przewodniczący Ryszard Pacholak tak usilnie się bronili …

Share Button